Makijaż

Podstawy makijażu, czyli co musisz mieć w domowej toaletce

Makijaż. Nakładam go codziennie i sama wykonuję swoim klientkom. Wiem, jak ważne jest to, aby wyglądać bardzo dobrze i zawsze dopasować się do okazji z jakiej makijaż będzie nakładany.

Na co dzień stosuję lekki makijaż. Sprawdza się podczas dojazdu do klientek, kiedy w ciągu dnia nie mam czasu na poprawki. Z kolei, kiedy okazja jest doniosła to decyduję się na bardziej odważne rozwiązania. Wtedy dbam o każdy szczegół. I dokładnie to samo doradzam klientkom

Podstawowe akcesoria do makijażu

Aktualnie o wiele częściej niż kiedyś przeprowadzam profesjonalne lekcje makijażu.
Co ciekawe, biorą w nich udział kobiety w różnym wieku. Mogę wyróżnić trzy grupy klientek, które chcą nauczyć się makijażu. Pierwszą grupą są dziewczyny młode, dorastające, które szukają rozwiązań odnośnie tego jak ma wyglądać ich make up. Często na naukę makijażu zdecydowane są też kobiety nieco starsze, do około 50 roku życia. Są one zainteresowane wykonaniem makijażu do pracy. Ostatnia grupa jest najmniej liczna, aczkolwiek widzę, że kobiety dojrzałe także interesują się make upem. Panie na emeryturze nie są już babciami zawiniętymi w kocyk. To kobiety pewne siebie i chcące nadal podkreślać swoją kobiecość.

Kiedy przeprowadzam lekcje z makijażu to w pierwszej kolejności zwracam uwagę na to, by klientka wyposażyła się w podstawowe akcesoria do makijażu, ponieważ bez nich nie jest możliwe zrobienie podkładu codziennego, jak i okazjonalnego. Pędzle do makijażu, pędzle do różu, do pudru i rozświetlaczy, czy akcesoria do brwi i rzęs to podstawa. Jeśli klientka chce się nauczyć malować na przyjęcia to powinna zakupić sztuczne rzęsy, na co dzień zaś jest „must have” to grzebyk do rzęs. Co jeszcze? Aplikatory do makijażu,
bibułki matujące, gąbki do makijażu, lusterka, pęsety, temperówki, kosmetyczki i kasetki – to zaplecze (niezbędne elementy znajdziesz tu – https://lavandin.pl/pol_m_MAKIJAZ_Akcesoria-do-makijazu-296.html), jakie musi znaleźć się w domowej toaletce dbającej o siebie kobiety. Ja sama nie wyobrażam sobie, by nie posiadać tych dodatków. A klientki wyczulam, aby gdy tylko zauważają braki – szybko je uzupełniały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *