Kosmetyki naturalne

Koreańska pielęgnacja – moc ukryta w kosmetykach

Pielęgnacja koreańska od jakiegoś czasu jest bardzo modna również w Polsce. Na początku nie interesowałam się za bardzo tym tematem, jednak im bardziej pogłębiały się moje problemy z cerą – tym częściej myślałam, czy może jednak nie byłoby to dla mnie korzystne.

Trądzik towarzyszył mi od lat młodości. Każda z was zmagająca się z tym kłopotem wie o co chodzi: stosujesz dużo podkładu, a poza maskowaniem niewiele zmienia to z cerą. Stosowałam oczywiście specyfiki polecane przez dermatologa, aczkolwiek nie widziałam większych zmian

Zmiana w myśleniu

Pewnego dnia usłyszałam audycję na temat tego, w jaki sposób Koreanki dbają o swoją cerę. Po jakimś czasie temat ten do mnie wrócił i wiedziałam jedno: pielęgnacja koreańska może mi pomóc! Nie chodzi o to, bym używała coraz więcej pudru. Chodzi o to, aby stosować właściwe kosmetyki. I teraz, po krótkim czasie widzę zmianę na lepsze.
Najważniejsza zasada, jaką chcę się z wami podzielić brzmi: zaczynaj od nakładania najlżejszego kosmetyku, a skończ na najcięższym. Dlatego należy zaczynać od oczyszczania twarzy, oczywiście przy zastosowaniu naturalnych kosmetyków. Rano mogą być to bardzo delikatne wody. Wieczorem zaś odpowiednie specyfiki do zmycia makijażu.
Dwa razy w tygodniu należy też wykonać peeling. Dzięki temu można pozbyć się martwego naskórka. Osobiście używam lżejszych peelingów na bazie owsa, zaliczających się do delikatnych. Codziennie, rano i wieczorem stosuję też tonik. Raz na jakiś czas stosuję też specjalne kuracje: esencje, ampułki, czy serum.

Co jeszcze możesz zrobić dla swojej cery?

Bardzo dużą uwagę należy przykładać do nawilżania. Jest to według Koreanek podstawa pielęgnacji. Można wybierać pośród dowolnych specyfików nawilżających. Ważne jest to,
by były one na bazie naturalnych składników. Odpowiednio nawodniona cera redukuje zmarszczki, jest jędrna i bardziej napięta. To musi Cię przekonać! Warto też systematycznie stosować maski oczyszczające. Tak naprawdę, dbanie o siebie według wskazówek Koreanek nie zajmuje sporo czasu, a może przynieść doskonałe efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *