Włosy i paznokcie

Jak wzmocniłam swoje paznokcie?

Jak pewnie wiele z was, nie wyobrażam sobie nie mieć pomalowanych paznokci.
Zawsze dbałam o to, aby dłonie prezentowały się estetycznie i było to wręcz moim priorytetem.

Chcę bowiem wyrażać swoją kobiecość na wiele sposobów, również przez staranny manicure i nałożenie odpowiedniego lakieru do wybranych stylizacji.
Niestety, lakier z moich paznokci szybko schodził, niezależnie od tego, czy decydowałam się na samodzielnie malowanie, czy na paznokcie hybrydowe lub żelowe.

Czy to była wina lakierów?

Na początku myślałam, że po prostu dobieram nieodpowiednie lakiery do paznokci, o niskiej jakości. Dlatego przetestowałam wiele marek, dobierając lakiery w różnych przedziałach cenowych i o różnych kolorach. Nadal jednak lakier odpryskiwał, a ja nie mogłam z tym nic zrobić. Lubiłam malować paznokcie sama, ponieważ mogłam często zmieniać kolor
i dopasowywać go do wielu stylizacji. Natomiast, zdecydowałam się na skorzystanie z usług profesjonalnej stylistki paznokci, gdyż wydawało mi się, że wtedy lakier lepiej utrzyma się na dłoniach jeśli po prostu zajmie się tym specjalistka. Byłam naprawdę pełna nadziei. Specjalistka uświadomiła mi, że tak naprawdę utrzymanie się lakieru na paznokciach
nie zależy od lakierów, ale od kondycji płytki paznokcia. Jeśli jest ona dobra to płytka
nie sprężynuje się nawet przy dużej długości i nie występują odpryski. Wiedziałam więc,
że nie pomoże profesjonalny lakier, jeśli nie zadbam o płytkę.

Jak dbać o płytkę paznokcia?

Stylistka podpowiedziała, że wzmocnienie paznokcia zależy w głównej mierze od stosowania odpowiednich odżywek na utwardzenie.  Nie ma w nich toksycznych składników dlatego są podstawą każdego manicure. Przez parę tygodni używałam wyłącznie odżywki i rzeczywiście moje paznokcie prezentowały się cudownie. Dopiero wtedy wybrałam się na malowanie paznokci. Moja stylistka pokazała mi modne kolory, w pierwszej kolejności nałożyła odżywkę. Po pomalowaniu paznokci nałożyła także top coat, czyli specjalną bezbarwną warstwę. Wiedziałam, że paznokcie są odpowiednio chronione. Wszystkie niezbędne elementy znajdziesz w sklepie Lavandin https://lavandin.pl/pol_m_PAZNOKCIE_Stylizacja-paznokci_Lakiery-bazy-topy-primery-316.html.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *